facebook

Sękacz Podlaski Zaniewicz - na Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie

Europejski Festiwal Smaku w Lublinie przeszedł do historii. Jest to jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali w Polsce. Doskonale pokazuje różnorodne oblicza kultury – od muzyki, poprzez obraz, słowo, a także stół i kulinaria.
Najważniejsze jest spotkanie same w sobie: spotkanie kultur, spotkanie kuchni, spotkanie ludzi.
W Festiwalu udział wzięło trzech światowej sławy szefów kuchni: Andrea Camastra z Włoch, Boris Marcell z Kolumbii oraz Përparim Babalija z Kosowa. Gościem specjalnym festiwalu był także Robert Makłowicz.

Festiwal - jarmark to nie tylko handel, sprzedaż - to okazja, aby zbliżyć się ku myśleniu o budowaniu relacji. Odwiedzający stoiska na jarmarku są ciekawi ludzi, którzy przyjeżdżają z produktami, które wytworzyli swoimi rękami, w swoim gospodarstwie, w swojej pracowni.


Natomiast my wytwórcy - zgadzamy się ze słowami Pani Moniki Kucia - jesteśmy ciekawi swoich odbiorców, to dla nich przecież tworzymy nasze produkty, oferujemy to, czym się pasjonujemy i gwarantujemy swoim nazwiskiem jakość.
Otrzymaliśmy fotografie autorstwa Pana Zbigniewa Miazgi z podpisem: "Jeden z najbardziej znanych cukierników z Lubelszczyzny, Mistrz Zaniewicz, i jego sękacze, były atrakcją Festiwalu Smaków".
- bardzo nam miło, serdecznie dziękujemy!

Fot. Zbigniew Miazga
piękna mutimedialna relacja: http://europejskifestiwalsmaku.pl/570-2/